Zonaldeko batzarrak egingo ditugu ikastetxe ezberdinetan BIGE Guraso Elkartean Federatuta dauden IGEei informazioa zuzenean emateko asmoz.

Hurrengo gaiak landuko dira batzar horietan:

  • Eusko Jaurlaritzaren diru-laguntzak. IGEn fiskalitatea. Diru-laguntzen kudeaketan BIGEk guraso elkarteak ordezkatzeko proposamena
  • Mobilizaziorako deialdiak Hezkuntza publikoan
  • Hezkuntza akordioari buruzko informazioa
  • Beste gai batzuk

Zuen guraso elkarteako ordezkariak batzarrera etorriko diren baieztatzea eskertuko genizueke, mail bidez bige@bige.eus edo telefonoz 944 16 93 60. Ahal dela zuen zonaldeko batzarrera joan, baina beste zonalde bateko batzarrera joatea hobeto badatorkizue joan zaitezkete.

 

BILBAO: Bilbao, Alonsótegi, Arrankudiaga, Arrigorriaga, Basauri, Etxebarri, Orozko, Ugao, Urduña, Zaratamo

Eguna: Astelehena, urriak 16     Ordua: 18:00     Lekua: Ibaiondoko Udaltegia (La Bolsa), Pelota kalea 10, 48005 Bilbao- Casco Viejo (Metro: Zazpikaleak/Casco Viejo- Irteera: Unamuno edo San Nicolas)

 

TXORIERRI: Bakio, Derio, Gatika, Larrabetzu, Laukiz, Lezzama, Mungia, Sondika, Zamudio

Eguna: Asteartea, urriak 17     Ordua: 18:00     Lekua: CEIP LEGARDA HLHI; Arana Goiri-tar Sabin kalea 11, 48100 Mungia

 

ESKUINALDEA : Berango, Erandio, Getxo, Gorliz, Leioa, Lemoiz, Plentzia, Sopela, Urduliz

Eguna: Asteazkena, urriak 18     Ordua: 18:00     Lekua: CEIP JUAN BAUTISTA ZABALA HLHI; Juan Bautista Zabala kalea 3, 48991 Getxo

 

EZKERRALDEA +MEATZALDEA: Barakaldo, Portugalete, Santurtzi, Sestao, Abanto-Zierbena, Muskiz, Ortuella, Trapagaran

Eguna: Osteguna, urriak 19     Ordua: 17:30     Lekua: CEIP GABRIEL CELAYA HLHI; Mugakoa kalea z/g, 48920 Portugalete (Metro: Peñota geltokia)

 

LEA-ARTIBAI: Amoroto, Aulesti, Barriatua, Etxebarria, Ispaster, Lekeitio, Markina-Xemein, Munitibar, Ondarroa

Eguna: Lunes 23 de octubre     Ordua: 17:30     Lekua: CEIP LEKEITIO HLHI; Larrotegi kalea z/g, 48280 Lekeitio

 

DURANGALDEA: Abadiño, Amorebieta-Etxano, Atxondo, Berriz, Durango, Elorrio, Ermua, Iurreta, Mallabia, Otxandio, Zaldibar

Eguna: Asteartea, urriak 24     Ordua: 18:00     Lekua: CEIP ZABALARRA HLHI; San Roke kalea 4; 48200 Durango

 

BUSTURIALDEA: Arratzu, Beermeo, Busturia, Ea, Gautegiz-Arteaga, Gernika-Lumo, Mundaka, Muxika

Eguna: Asteazkena, urriak 25     Ordua: 18:00     Lekua: CEIP ALLENDE SALAZAR HLHI; Zeharreta kalea 11; 48300 Gernika-Lumo

 

ENKARTERRIAK: Artzentales, Balmaseda, Gordexola, Güeñes, Karrantza, Sopuerta, Trucios, ZAlla

Enkarterrietako IGEek edozein deialditan parte hartu dezakete.